Lifting krocza

LIFTING KROCZA (Nici Vaginal Narrower) – PLASTYKA PRZEDSIONKA POCHWY I KROCZA ZE ZWĘŻENIEM WEJŚCIA DO POCHWY

Nowym osiągnięciem w zakresie ginekologii estetycznej są w ostatnim czasie zabiegi liftingu krocza wykonywane przy użyciu nici Vaginal Narrower. Stosowane są one w przypadku defektu funkcjonalno – kosmetycznego, który związany jest ze zbyt szerokim wejściem do pochwy, będącym najczęściej rezultatem: przebytych porodów drogą naturalną, zabiegów nacięcia oraz szycia krocza.

OPIS ZABIEGU

Jedną z motywacji u pacjentki do poddania się tego rodzaju zabiegowi jest zazwyczaj pogorszona jakość życia seksualnego w związku z odczuwaniem „luźnego" wejścia do pochwy. Zabieg proponowany jest na ogół kobietom przed ukończeniem 60 roku życia. Istotną rzeczą jest również to, że w niektórych przypadkach zabieg ten może zastąpić plastykę tylnej części pochwy. Nici Vaginal Narrower posiadają mikroskopijne haczyki o unikalnej długości oraz gęstości, które są ułożone w dwóch kierunkach. Wprowadza się jedną bądź dwie nici przez 4 – 6 bardzo małych i płytkich nacięć skóry krocza w obrębie tkanki podskórnej i płytko umiejscowionego pod skórą mięśnia. Już zaraz po implantacji, założona nić zaczyna pełnić funkcję pewnego rodzaju rusztowania, a po jej zawiązaniu zabieg ulega zakończeniu. Zwykle stosuje się nić pojedynczą, dwie nici stosowane są w przypadku poważniejszych defektów. Po założeniu nici Vaginal Narrower efekt jest natychmiastowy: zwężone wejście do pochwy, korekcja defektu kosmetycznego. Zaletą nici Vagonal Narrower jest również tzw. „secondary vector of pull", co oznacza, że efekt zabiegu utrzymuje się nawet po wchłonięciu się nici.

ZALECENIA POZABIEGOWE

Rekonwalescencja po zabiegu Vaginal Narrower jest krótka, a pacjentka wraca do normalnej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu. Podjęcie wolnej od dolegliwości bólowych aktywności seksualnej możliwe jest po upływie kilku tygodni od zabiegu. W okresie od wykonania zabiegu do rozpoczęcia następnego krwawienia miesiączkowego zaleca się stosowanie miejscowo środków do higieny intymnej o działaniu odkażającym.

WSKAZANIA
  • luźne wejście do pochwy;
  • obniżenie napięcia tkanek krocza;
  • poporodowy defekt anatomiczno – funkcjonalny krocza.
PRZECIWWSKAZANIA
  • ostry stan zapalny pochwy i sromu (zabieg ten można wykonać po wyleczeniu infekcji);
  • ciężkie i rzadko występujące zaburzenia krzepliwości krwi;
  • okres krwawienia miesiączkowego lub innego krwawienia z pochwy;
  • choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowych;
  • ciąża;
  • okres wczesnego połogu, kiedy występują jeszcze upławy z jamy macicy.
Blog